ГП на Европа 2008

Пилотът на Ферари Фелипе Маса спечели надпреварата за Гран при на Европа на уличното трасе във Валенсия - 1:35,32,339 часа, 12-и старт от шампионата във Формула 1. Втори остана Люис Хамилтън (Макларън), а трети завърши Роберт Кубица (БМВ).

Маса си свърши чудесно работата и заслужено спечели състезанието. Кими бе на обратният полюс. След като не успя да направи добра обиколка в събота днес прекалено голямото му желание да се класира по-напред му изигра лоша шега - първо блъсна механик, после съсипа и двигателя.

Полотите на Макларън взеха максимума от състезението. Хамилтън, макар и с грип успя да се класира втори, а Хейки се държеше мъжки срещу опитите на Кими да го изпревари.

Кубица извади максимума от вече спрятото от развитие шаси на BMW и с добро каране заслужено се качи на третото стъпало. За пореден път тази година Ник имаше проблеми както в събота, така и по време на състезанието.

Жалко и за Алонсо който отбадна в първата обиколка.